Umut Çocukları Derneği, TOG, Bakırköy Belediyesi Kardeş Yuva Projesi

  • Umut Çocukları Derneği, TOG, Bakırköy Belediyesi Kardeş Yuva Projesi

Sokakta çalışan çocuk için yuva, evinde güvenle ders çalışmaktır. Sokakta yaşayan genç için yuva, çatısı, yatağı, yemeği, olan bir evde bağımlılıktan uzak yaşamaktır.
Sokakların karanlığından, tekinsizliğinden uzak bir yaşam herkes için mümkün şiarıyla uzun yıllardır yüzlerce aileyi yuvasında koruyan, binlerce gence kapılarını açan Umut Çocukları Derneği ihtiyaç sahipleri ile gönüllü destekçileri bir araya getirerek yep yeni bir proje başlattı.

Umut Çocukları Derneği ve Cihangir TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı) ile birlikte sokaktaki yaşamın zorluğu ile mücadele etmek, riskleri ortadan kaldırmak, sokakta yaşamak-çalışmak zorunda kalan gençler ve çocukların sokakla bağını koparmak, yaşam kalitelerini artırıp refah seviyelerini yükseltmek amacıyla başlattığımız “Kardeş Yuva Projesi” tanışma toplantısı Umut Çocukları Derneği Bakırköy İlk Adım İstasyonunda yapıldı. Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Cavit Ganiç, TOG Gönüllüleri, Sayın Hilmi Nakipoğlu, Umut Çocukları Derneği Yönetim Kurulu ve Derneğimizden hizmet alan gençlerimiz ve desteklediğimiz ailelerin çocukları ile birlikte Projemizin ilk adımını attık. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Mayıs 3, 2021