Umut Çocukları Derneği Düşen Kar Taneleri Kış Eylem Planı

  • Umut Çocukları Derneği Düşen Kar Taneleri Kış Eylem Planı

Açıklama: 2004 Yılı itibariyle Her sene kış aylarında derneğimiz ve gönüllerimizin destekleriyle yürüttüğümüz kış eylem planımız devam ediyor. Bir yandan çocuk veya ihtiyaç sahibi bireylerin kışı daha rahat ve sıcak yaşamaları adına kurumumuzda yatılı hizmet verirken, diğer yandan sokakta yaşamak zorunda kalan veya aile ortamında yaşayan fakat maddi imkânlara sahip olmadıkları için kış aylarını normalden daha zor geçirmeye çalışan çocuk ve bireylere hizmet ediyoruz. 

Amaç: Düşen Kar Taneleri Kış Eylem Planı adlı çalışmamız ihtiyaç sahibi çocuk veya bireylerin kışlık temel kıyafet ihtiyaçlarının karşılanması ve geliştirilerek rol model bir çalışma olarak sürdürülebilir kalmasıdır.

Uygulama: Gönüllülerimiz ve derneğimiz aracılığıyla Düşen Kar Taneleri Kış Eylem Planı adlı çalışmamızda hazırlanan giysilerin, tespiti sağlanan ihtiyaç sahibi 0-14 Yaş aralığındaki çocuklara teslimiyle sonuçlanacaktır.

Projeye destek olmak isteyenler için iki adet paket belirlenmiş olup, ilk paket fiyatı 300 TL’dir. Paket içeriğinde 1 adet bot, 1 adet mont, ve 1 adet kazak bulunmaktadır.

İkinci paket fiyatı 500 TL olup paket içeriğinde 1 adet bot, 1 adet mont, 1 adet kazak, 1 takım atkı, bere ve eldiven, 1 takım iç çamaşırı ve çorap bulunmaktadır.

Proje bitiş tarihi 10 Aralık 2020 dir. Bu tarihe kadar destek vermek isteyen gönüllü veya bağışçılarımızın dernek merkezimiz ile iletişime geçmeleri rica olunur.

Proje koordinatörleri: Başak Kitapçı, Ferhat şahin, Alev Keskin,  Uğur Eroğlu, Sevde Zengin, Muhammet Sami Kılıç, Ebubekir Gayrianal

Kasım 9, 2020