Planet İstanbul Yön. Kurulu Başkanı Fatih AYDIN

  • Planet İstanbul Yön. Kurulu Başkanı Fatih AYDIN

Merhaba,

2012 yılından bu yana şahsım ve şirketimiz Planet İstanbul Turizm olarak  Umut Çocukları Derneği’ni desteklemekteyiz.

Ülkemizde yaşayan Barınma İhtiyacı olan gençlere, dar gelirli ailelere temel ihtiyaçları konusunda yardımı görev edinmiş ve bu konuda yıllardır zor koşullarda büyük mücadeleler veren Umut Çocukları Derneği ile birlikte bugüne kadar birçok yardım etkinliğini başarıyla gerçekleştirdik.

Başlangıç’ta dernek yurdunun yenilenmesi ve kapasitesini arttırmamız ile başlayan yardım sürecimiz daha sonra mali Yapının düzene oturması, finansal ihtiyacın giderilmesi ile ikinci evreye geçildi.

Sonrasında Türkiye’nin birçok bölgesinde belirlediğimiz İhtiyaç sahiplerine desteğimiz aralıksız olarak devam etti.

Yardım Projeleri’nin bir çoğunda dernek Başkanı olan saygıdeğer dostum Ferhat Şahin ile bizzat saha çalışmalarına katılarak sorunları yerinde görme şansım oldu. Bu sayede bir çok zorluğa , güçlüğe , sıkıntıya şahit oldum ve bu ne denli doğru bir yerde olduğumuzu bir kez daha anlamamı sağladı.

Bu heyecanla 2016 yılının sonunda Projelendirdiğimiz “Yüz Aile’nin Yüzü Gülsün “ Projesi ile desteğimizi büyüterek sürdürmekte ve hedef kitlemizi yani İhtiyaç Sahibi insanlarımıza Desteğimizi arttırmaktayız.

Umut Çocukları Derneği Türkiye’de İhtiyaç Sahibi gençlere barınma – iş ve meslek edinme – sağlıklı bir yaşama ilk adımı atma anlamında yıllardır büyük katkı sağlamaktadır.

Hizmet alanını sadece sokakta yaşayan  gençlerle sınırlı tutmayıp aynı zamanda dağılmaya yüz tutmuş ailelere, maddi sorunlar yüzünden yaşamsal sorunlar yaşayan çocuklara dönük kapsamlı çalışmalar yapan derneğimiz, her geçen gün daha fazla insana Umut vermektedir.

Planet İstanbul, toplumun sorunlarına duyarlılık konusunda Yönetimi ve tüm çalışanları ile Umut Çocukları Derneği’ne yapmakta olduğu katkılarla İnsanlara İlham vermeyi örnek olmayı hedeflemektedir.

Biz sağlıklı ve yaşanabilir bir toplum için hep birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Yaşadığımız ülkeye ve insanlarımıza karşı sorumluluklarımızın olduğunu düşünüyoruz.

Toplumsal Barış’ın temelinde toplumun her kesiminin birbiri ile yakınlaşmasının, yardımlaşmasının Uygarlığın birincil koşulu olduğunu ifade ediyoruz.

Bu anlamda son 5 yıldır olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da Umut Çocukları Derneği’nin yanında olacağız ve onların bu Muhteşem çabasına bir nebze olsa da güç katmaya devam edeceğiz.

Hep birlikte huzurlu bir geleceği inşaa etmek için sizleri Umut Çocukları ile birlikte yürüdüğümüz bu muhteşem yolculuğa davet ediyoruz.

Saygılarımla,

Fatih AYDIN

Planet İstanbul Turizm A.Ş.

Ağustos 20, 2019