Hilton ParkSa İstanbul ile Halı Saha Maçımız

  • Hilton ParkSa İstanbul ile Halı Saha Maçımız

Umut Çocukları Derneği ile ilk olarak 2008 senesinde otelimizin gerçekleştirmiş olduğu battaniye yardımı ile tanıştık. Derneğe internetten yapmış olduğumuz araştırma sonucunda ulaştık ve 150 adet battaniyeyi kendilerine bağışladık.

Bir sonraki çalışmamız ise 2012 senesinin ağustos ayında oldu. Bu kez farklı bir organizasyon gerçekleştirmek istedik. Otelimizde hazırlamış olduğumuz yiyecekler ile Umut Çocukları Derneği’nde leziz bir öğle yemeği büfesi hazırladık ve gençlerimizle beraber afiyetle yedik. Ardından yanımızda götürdüğümüz bir komedi filmini izledik, birlikte geçirdiğimiz vakitten çok keyif aldık.

Kasım 2012’de ise gençlerimizinde ziyaterimiz sırasında istemiş olduğu halı saha maçı organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Tabii ki organizasyonumuz sadece maç yapmaktan ibaret değildi. Kış yaklaşıyordu ve gençlerimize bu konuda yardımcı olmalıydık. İstanbul otellerimiz (Hilton İstanbul, Conrad İstanbul ve Hilton ParkSA İstanbul) olarak gençlerimizle yapacağımız halı saha maçı için bilet satışı gerçekleştirdik. Çalışma arkadaşlarımız Umut Çocukları Derneği ismini duyunca hiç tereddüt etmeden bilet aldılar.

Elde ettiğimiz gelirle toplam 23 adet bot satın alarak kendilerine hediye ettik.

14 Kasım’da gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonumuzda oldukça keyifli saatler geçirdik. Gençlerimiz sadece maç yapmaya geldiklerini düşünürken biz maç öncesi almış olduğumuzu botları onlara verdiğimizde çok şaşırdılar.

Ama sürprizlerimiz bundan ibaret değildi. Kıran kırana geçen maçta iki tarafta birbirine karşı üstünlük sağlayamadı dostluk kazandı. 🙂

Maç sonrası gençlerimiz soyunma odalarına giderken organizasyonumuzun bir diğer ayağı olan iki tepsi baklavayı afiyetle hep beraber yedik. Hep beraber keyiflice yediğimiz baklavaların ardından kendilerini servislerine kadar uğurladık.

Kasım 14, 2012