EVLENDİĞİM KADINI HİÇ GÖRMEDİM

  • EVLENDİĞİM KADINI HİÇ GÖRMEDİM

Aralarında devlet memurlarını da bulunduğu çetenin kimsesiz çocukları 100 dolar karşılığında yabancı uyruklu kadınlarla evlendirdiği ortaya çıktı.

Yabancı uyruklu kadınları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapmak için sokakta yaşayan kimsesiz insanlarla evlendirildiği ortaya çıktı.
Sokakta parasız ve kimsesiz olan insanları tespit eden çete, 100 dolar karşılığında nikâh defterlerine imza attırdığı belirlendi.
Fuhuş amaçlı kullanılan yabancı uyruklu kadınların daha rahat çalışması için bu taktiği 15 yıldır uygulayan çetenin ağına düşen isimlerden Emre Türe ve Ahmet Şancı BUGÜN’e konuştu.
Organize suç örgütünün 2003 yılında evlendirdiği Emre Türe (29) hiç görmediği eşiyle nasıl evlendiklerini şöyle anlatttı:

EVLENDİĞİM KADINI HİÇ GÖRMEDİM 

“Sokakta kalıyorduk. Yanımıza üç adam geldi ve ‘Size 100 dolar verelim evlendirelim, 3 ay evli kalacaksınız sonra ayrılmış olacaksınız’ dediler.
Bizi taksiyle Aksaray’a götürdüler. ‘Gemlik’ten evlendirme memuru gelecek’ dediler. Bekledik ama o gün memurunun işi çıkmış gelmedi.
4 arkadaştık, bize 40 TL verdiler ve ‘Yarın sizi alacağız’ dediler. Ertesi gün aynı yerde buluştuk. Cevizlibağ’daki bir siteye götürdüler. Her birimize 100 dolar verdiler. Büyük bir defter getirmişlerdi. ‘Buna imza atın’ dediler.
Defterde benim ve bir kadının küçük fotoğrafları vardı. İmzayı attık ve çıktık. Evlendirme memuru Osman Aypek. Gemlik’te görev yapıyormuş. Evlendiğim kadını hiç görmedim.” Mahkemeye başvurmasına rağmen kimsenin bir şey yapmadığını savunan Türe, “2009’da bir davamdan dolayı mahkemeye çıktım.
Tatiana Türe ile hala evli olduğumu orada öğrendim. Herkes güldü” dedi.

Önce fotoğraf sonra nikah

Çetenin ağına düşen Ahmet Şancı ise 2001 yılında evlendirildiğini söyledi. Şancı, “Adamlar yanıma geldi. 5 çocuk daha vardı. Bir fotoğrafçıda vesikalık fotoğraf çektirdikten sonra getirdikleri büyük bir defteri imzaladık” dedi.

‘Dava açacağız’

Umut Çocukları Derneği’nın gönüllü avukatı Gürsel Devrim İyim, sokakta bu şekilde yabancı kadınlarla evlendirilmiş çok sayıda insan tespit ettiklerini belirterek her biri için suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
Bu oluşumun büyük bir çete olduğunu ve içerisinde devlette görev yapan çok sayıda insanın bulunduğunu vurgulayan İyim, “Emre Türe’nin 2009’da dilekçesi üzerine Gemlik savcılığının yazısında evlendirme memuru hakkında benzer nedenlerle bir sürü kamu davası açıldığı belirtiyor. Bunun içinde evli olanların mutlaka asliye mahkemesinde dava açılması gerektiği belirtiliyor” dedi. Aralık 24, 2019

Şubat 20, 2020