Düşlerdeki Tezgah Umuda Açıldı

  • Düşlerdeki Tezgah Umuda Açıldı

Ekonomik sıkıntı nedeniyle zor günler geçiren Umut Çocukları Derneği’nin imdadına yabancı sermaye yetişti! İngiliz Bankası HSBC’nin desteğiyle oluşturulan atölyede gençler şimdi çanta üretiyor.

Bülent ŞANLIKAN / İSTANBUL
Mali krizdeki ‘Umut Çocukları Derneği’ ticarete el attı. Maddi sorunları aşmak için üretim kararı alan Dernek Başkanı Ferhat Şahin, ‘Kendine Yardım Atölyesi Projesi’ için İngiliz Bankası HSBC’den destek istedi. Banka, 31 TL hibe ederek bir tekstil atölyesinin kurulmasını sağladı. Sokak çocukları, organik bezden ‘İstanbul Çantası’ imal etmeye başladı. 

BİN ÇANTADAN 300’Ü SATILDI 
Üzerinde Boğaz manzarası bulunan çantalar için 10 TL satış bedeli belirlendi. Ancak bu kez de karşılarına pazarlama sorunu çıktı. Atölyede 10 günde üretilen yaklaşık 1000 adet çantadan sadece 300’ü satıldı. İlk alıcıları ise Avusturya’dan gelen 50 sosyal çalışma uzmanı oldu. Atölyeyi gezen ‘Yabancılar’, hem birer çanta alarak projeye katkı sağladılar hem bir tespitte bulundular: ‘Türkiye’de bu tarz çalışmalar yapılıyor ancak destek noktasında eş güdüm yok.’

Haberin devamı için: https://www.aksam.com.tr/guncel/duslerdeki-tezgah-umuda-acildi–116089h/haber-116089

Mayıs 16, 2012