DentGroup ile Umut Dolu Gülüşler

  • DentGroup ile Umut Dolu Gülüşler

Umut Çocukları Derneği, DentGroup ile ortak bir proje yürütüyor. Zor durumda olan genç ve çocukların diş tedavileri bedelsiz olarak yapılıyor. Umut dolu gülüşler ortaya çıkıyor.

Umut Çocukları Derneği, Türkiye çapında dar gelirli aile ortamında yaşayan, olumsuz koşullar nedeniyle sokakta çalıştırılan, eğitime ara vermiş ya da kısmi olarak devam eden çocuklara ve ailelerine ulaşarak koşullarını iyileştirmek üzere kurulmuş bir dernek. Bünyesindekilerin sağlık, gıda, eğitim gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak, okula ya da okul çağını geçmiş ise meslek atölyelerine yönlendirmek, sokak ve madde ile tanışmaması için önleyici çalışmalar yapmak amacı taşıyor.

DentGroup, Umut Çocukları Derneği işbirliği ile başlattığı “O Hayata Gülecek, Gelecek Değişecek” Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde, sokaklardaki karanlık gelecekten uzaklaştırılarak koruma altına alınan çocukların ve gençlerin, ağız ve diş sağlığı kontrolleri ile bu konudaki gerekli tedavilerini bedelsiz gerçekleştiriyor.

“Yeni Nesil Diş Hekimliği” vizyonu doğrultusunda, ağız ve diş sağlığını iyileştiğinde kişilerin dünyalarının da değişeceğine inandığını belirten DentGroup Yönetim Kurulu Başkanı Efe Çelebi “Kimsesi olmayan, yeni bir hayata merhaba demek isteyen zor hayat şartlarındaki çocuk ve gençlere bir umut ışığı vermek istiyoruz.” diyor.

DentGroup, Türkiye genelindeki 12 şubesiyle 2015 yılından bu yana, Umut Çocukları Derneği’nin yönlendirdiği onlarca çocuk ve gencin, ücretsiz diş tedavilerini gerçekleştirmeye devam ediyor.  Aile içi şiddete maruz kalmış kadınlar, madde ve kötü alışkanlıkları geride bırakmış gençler ve ağız sağlığı iyi olmayan dar gelirli çocuklar, uzman diş hekimleri sayesinde sağlıkla ve umutla gülümsüyor.

Ocak 28, 2019