Atölyem Umut

  • Atölyem Umut

Umut Çocukları Derneği kendi bünyesinde kurduğu atölyelerle maddeden arınma ve hayata tutunma sürecini üreterek desteklemektedir. Gençlerimiz uzman eğiticilerden aldıkları eğitimlerle her geçen gün birbirinden güzel ürünler ortaya çıkarmaktadır. Atölyelerimizin en temel amacı gençlerimizin topluma adapte sürecinde kendilerine daha güvenli, kendilerinden ve yarınlardan umutlu gençler olmalarını sağlamaktır. Böylece gençlerimiz hem iş imkanlarına kavuşmakta ve istihdama katkı sunmaktadır.

Bu projelerimizin devamlılığı siz değerli bağışçılarımızın destekleri ve katkıları ile sağlanmaktadır.

Ürünlerimiz

Tekstil

Gençlerimizin emeğiyle ve hayalleriyle tasarladıkları thisirt, kumaş çantalar.

Biz sokaktan gelen ağabeyler, ablalar olarak hayata yeni bir sayfa açarken, sokaklarda çalıştırılan, dilendirilen kardeşlerimizin bizim yaşadıklarımızı yaşamasınlar istiyoruz. Umut Çocukları Derneği’nin Atölyem Umut kısmında çalışan, derneğin vesilesiyle hayatımıza yeni anlamlar yüklerken, onların üzücü fotoğraflarının yerine bir thisirt tasarladık.

Hepimizin büyüdüğü ‘’Daha Dün Annemizin’’ şarkısının notalarını thisirtlerin üstüne yazdık. Çocukların masum şarkıları yarım kalmasın istedik. Siz de bizimle bu şarkıyı söylemek ister misiniz?

Davetiye

Bir köşede tozlanıp unutulacak bir davetiye ya da nikah şekeri yerine; en mutlu gününüzde bir çocuğa yeni bir gelecek sunmak ister misiniz?

Sitemizde yer alan davetiye örnek bir çalışmadır. Fikirleriniz, istekleriniz doğrultusunda davetiye veya nikah şekerleri  farklı tasarımlarda oluşturulabilir.

Teşekkür,tebrik sertifikaları (Türkçe ve İngilizce)

Umut Çocukları DerneğiKitap Ayraçları

Ebru atölyelerimizde gençlerimizin oluşturduğu ebruları ayraç haline getirdik, okuduğunuz kitapların satırlarında bizi unutmadığınız için teşekkür ederiz.

İlgi ve desteklerinizden dolayı derneğimiz ve tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ederiz.

Bir hayalim var, kahramanım olmak ister misin?

Ne akşam olduğunda beni eve çağıran bir annem, ne de beni karanlıktan koruyan bir babam vardı. Yıllarca sokaklarda kaldım, madde kullandım, karanlığı üstüme giyinmiştim bir akşam Umut Çocukları Derneği ile tanıştım, önce kendime sonra onlara inandım.

Herkes için sıradan şeyler, benim için suça açılan kapıydı. Temiz bir yatağım ve kıyafetlerim oldu, suç işlemeden sahip oldum bunlara. Maddeyi bıraktım, sokağı ve karanlığı çıkardım üstümden. Şimdi bir dileğim var, bunu gerçekleştirir misiniz? Meslek kursuna gitmek istiyorum, bana bu fırsatı tanırsanız çok mutlu olacağım.

Ailem ben küçükken İstanbul’a göç etmiş, 4 çocuklu ailenin 3.  kız çocuğuyum, ders yapmayı çok seviyorum, okulumu da, ama bazen paramız yetmiyordu, ev kirasına,  kitaplarıma,okuldan çıkıp sokakta selpak sattığım bir gün, Umut Çocukları Derneği’nden abla ve ağabeylerle tanıştım.  Annemin telefon numarasını istediler verdim, annemle konuştular, bizi ziyarete geldiler. Aileme çalıştırılmamam sözü karşılığında yiyeceklerimizi, kıyafetlerimizi, okul kitaplarımızı, tüpümüzü aldılar. 2 yıldır sokakta çalışmıyorum, geçen sene ilk defa teşekkür belgesi aldım. Şimdi meslek lisesi hemşirelik bölümünü kazandım, 1. sınıftayım. Bir hayalim var, benim gibi kız ve erkek çocuklarının sokakta çalışmaması. Siz de bir çocuğu sokakta çalışmaktan kurtarmak ister misiniz?

İlgi ve desteklerinizden dolayı derneğimiz ve tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ederiz.